zero waste, když se váš odpad může vejít do jedné zavařovačky

Co znamená zero waste

Zero Waste je přístup k životu, který usiluje o minimalizaci vzniku odpadu. Nula v názvu je spíše symbolickým a motivačním ideálem k redukci naší ekologické stopy v co největší možné míře, která může být pro každého jiná. Zero Waste je ojedinělý návod, jak svůj život přetvořit v jednodušší, radostnější a zodpovědnější bytí. Žij udržitelně!

Čím se můžu řídit

Cestu k zero waste usnadňuje pyramida s 5Z. Je vodítkem, jaké kroky ve své domácnosti/životě udělat jednorázově i pravidelně s každou věcí. Zásadou je, primárně se tomu, co bychom vyhodili, vyhnout. Využít věci, které již jednou vyrobené byly, a neplýtvat zdroji při nákupu nových. Na to navazuje druhá pyramida s radami jak reagovat, když něco nového opravdu potřebuji.

Zero waste výzva

Změna životního stylu směrem k zero waste se skládá z jednotlivých malých krůčků. Ke správnému nasměrování pomůže #zerowastevyzva, jednoduchý návod s úkoly na 31 dní. Drobnosti, které když se spojí, mohou vést k velkým změnám. A není třeba začínat 1.

Zero waste pexeso

Život bez odpadu není nutná povinnost. Je to zábavná hra! Je to hledání nových cest a způsobů. Je to radost z mála a radost ze vztahů místo věcí. Je to dobrodružné objevování. Zůstaňte v tom s námi. Nebo si dejte ještě zábavnou chvilku, kterou přináší zero waste pexeso.

Chci dostávat novinky ze světa zero waste!