Projekt pyramidy zero waste

Pokud prohráváš v boji s plným košem, nejsi žádný odpadlík. Možná jsi jen začal/a ve špatný čas, vzal/a to za opačný konec nebo jsi se na chvíli ztratil/a na své zero waste cestě. Nezoufej. Jsme v tom s tebou. Pomůžeme ti vzpomenout si na staré zvyky a vybudovat nové.

Inspiruj se příběhy lidí, kteří našli vlastní cestu, jak přestat krmit popelnice. V každém ze čtyř videí ti představíme kousek z Pyramidy Zero Waste. Podívej se, co vše ve videích uvidíš.

Inspirativní rozhovory o zero waste

Anka Píšková nebo WASTEmANKA

Anka je průvodkyní cestou redukce odpadu. Pomáhá se zorientovat na poli třídění odpadu, ví, jak si poradit s bioodpadem nebo jak rovnou odpadu předcházet. Napsala několik udržitelných e-booků, dostupných na jejích stránkách WASTEmANKY.

Štěpán Cipra, majitel Jelena

Štěpán je zakladatelem bezobalového koloniálu Jelen v Praze. Šíří tak do světa myšlenku zero-waste životního stylu samotnou praxí. Prodává potraviny a drogerii bezobalově, tedy bez zbytečných jednorázových materiálů konečnému spotřebiteli.

Helena Škrdlíková,
Czech Zero Waste

Helča je jedna třetina dámského uskupení Czech Zero Waste, které se dlouhodobě věnuje podpoře a inspiraci, jak žít život bez odpadu. Zero waste jí koluje v žilách a životní styl si drží i s příchodem miminka a při životě na vesnici.

Simona Babčáková,
herečka a moderátorka

Simonu není třeba dlouze představovat. Ne všichni však ví, co pro ni znamená zero waste a jak ho ve svém životě aplikuje. Co znamená zodpovědnost a čeho se jako lidstvo dopouštíme. A jak se poprala s environmentálním žalem.

Veronika Nováčková,
ředitelka Zerowasters

Zero waste je její život. Znamená to však, že zvládne sklenici odpadu za rok? Jak se liší život zero waste rodičů a jejich dětí? Jak řešit dilemata běžného dne jako například nákup obyčejné zeleniny bez obalu a bio s obalem?

Tereza Kovalčíková,
Bout - Bezobalu u Terky

Majitelka bezobalového obchodu Bout v Praze na Vinohradech, díky kterému propaguje životní styl zero waste mezi širokou veřejnost. Sama jde ještě dál a bere do rukou plnou zodpovědnost svého konání. 

Diskuzní večery "Fucked up"

Je to postavené na hlavu. Obaly začínají požírat nás i naše okolí. V čem jsou špatné, proč se jim vyhýbat a jsou vůbec nějak prospěšné?

Vytvářet nulový odpad! No není to na hlavu?! Je to vůbec možné? Úspěchy a fuck upy lidí, kteří se snaží koncept zero waste aplikovat v obcích, na festivalech nebo ve svém životě.

Udržitelným rozvojem se dnes zabývá kde kdo. Firmy, instituce i státní správa. Vzniká mnoho nových inspirativních řešení. Bohužel některé se „zeleně“ jen tváří.

Chci dostávat novinky ze světa zero waste!

Podpoř udržitelný svět!

Umožňujeme lidem trvalý, bezplatný a snadný přístup k informacím o zero waste. Děkujeme, že podporujete naši práci.