Slide

Jsme nezisková organizace Bezobalu, která zkoumá a vyvíjí způsoby, jak co nejúčinněji předcházet vzniku odpadu. Mezi širokou veřejnost šíříme myšlenku zero waste a zároveň jsme dali vzniknout třem bezobalovým prodejnám v Praze.

Hledáme zero wastery, co mají pifku na obaly.

Hledáme zero wastery, co mají pifku na obaly.

Je na čase opět povstat proti obalům a rozproudit debatu. Pomozte nám uspořádat Anticenu o nejbizarnější obal roku. Kampaň o zbytečném nadužívání obalů, která bude firmy motivovat k přijetí odpovědnosti za to, jak a do čeho balí své zboží. Pokud vás už nebaví rozbalovat obal v obalu, který je v dalším, menším obalu, připojte se k nám. Ať už máte zkušenosti s produkcí, PR, grafikou, tvorbou webů nebo máte jen pořádnou dávku nadšení a energie. Pomozte nám uskutečnit změnu, o které bude slyšet. Jdete do toho? Napište nám na katerina.janovska@bezobalu.org.

Veru

Jsem máma dvou dětí a žiju na venkově kousek za Prahou. Tak dlouho jsem hledala své místo na světě, až jsem našla. Smysluplnou práci, místo, kde je mi dobře, partu lidí, kteří vidí svět stejně. Jsem duší i tělem přírodní živel, prahnu po přírodě a jejích zdrojích, vidím sílu v jednoduchosti a spolupráci. Instinktivně jdu za tím, co mě naplňuje pocitem radosti. O Žijudržitelně jsem snila dlouho před tím, než vznikl. Jsem tu od toho, abych předávala znalosti a zkušenosti, které jsem nasbírala za tu dobu, co v Bezobalu působím. Jsem zdrojem energie i redaktorkou, když je potřeba. Jsem editorkou i korektorkou, která hlídá, aby se vám dostávaly ty nejlepší texty. Ráda píšu o vztazích, o tom, že kvalita je pro mě víc než kvantita a taky o tom, proč je důležité jít k podstatě problémů.

Zuzka

Jsem máma tří dětí a žiju v Kolíně. Miluju severské země, cestování i losí psy. Pomalá domácnost, šití i zahradničení mi dělají radost. Chci žít tak, aby mi to dávalo smysl a tak spolupracuji se stejně naladěnými lidmi, kde vnímám společné hodnoty a myšlenky. Žijudržitelně se stalo mým dalším dítětem. Starám se o něj jako o vlastní. Piplám ho od začátku a dbám na to, aby dostávalo tu správnou potravu, bylo dobře oblečené, a jako správná skautka ho zasvěcuji do všech tajů dobrého žití. Těším se, že z něj vyroste zdravá a inspirativní osobnost a získá si v životě srdce mnoha podobně smýšlejících přátel. Ráda přispívám články o udržitelné domácnosti či o o tom, jak na zero waste dětskou výbavu.

Bětka

Jsem rozená organizátorka a produkční, mám ráda společnost, tanec, zpěv a životní styl zero waste. Baví mě předávat to, čemu sama věřím a co mi dává smysl. Jsem zvyklá pracovat na všem od začátku do konce. Zajímám se o zdravou a vyváženou výživu i o výrobu domácí kosmetiky. Mám ráda práci s dětmi, od dětských táborů jsem se posunula ke vzdělávání dětí na základních školách, kde jim předávám veledůležitou myšlenku, proč je potřeba předcházet tomu, aby vznikal další zbytečný odpad. Pro Žijudržitelně píšu články o výrobě domácí kosmetiky, ale i o tom, proč je důležité vzdělávat v udržitelném žití už od mala.

Kačka

Jsem žena činu, studovala jsem marketing a nová média, a své místo jsem našla v Bezobalu, protože jsem minimalistka každým coulem. K životu mi stačí pár krabic těch nejdůležitějších věcí a milující přítel. Slow fashion, kvalitní káva, vegetariánské recepty, pečení kváskového chleba, to jsou důležitosti, na kterých ujíždím. Zajímá mě vizuální stránka věcí, mám smysl pro detail a prostřednictvím fotografií i slov hledám vhodnou formu pro vše, co se mi honí v hlavě. V Žijudržitelně se dělím o své odzkoušené DIY recepty na výrobu drogerie, či zero waste vychytávky při pečení kváskového chleba.

Průvodkyně zero waste workshopem

Jana

Jsem mám dvou dětí a nadšená filosofka. Vystudovala jsem biochemii a pohlížím na sebe jako na přírodovědkyni. V dnešní akademické vědě mi ale chybí vnímání přírody jako celku, její krásy a živoucích sil, které hýbou hmotou. Proto jsem se vydala cestou antroposofické farmacie, která mi to vše, co jsem hledala dovoluje propojit. Provázím skupinu zájemců o antroposofickou farmacii a jsem dálkovou studentkou oboru celostní botaniky při Goetheanu ve Švýcarsku. Dříve jsem pracovala na ekologických farmách, prodávala kosmetiku a přírodní doplňky, pracovala v laboratoři zpracovávající léčivé rostliny firmy Wala GmbH v Německu. V Žij udržitelně mám na starosti organizaci i vedení workshopů. Tematicky se zaměřuji na kurzy o přírodní kosmetice.

Za ŽIJ UDRŽITELNĚ stojí

Nezisková organizace Bezobalu, z.ú.

Sídlo: Budečská 851/28, Praha 2 – Vinohrady, 120 00
IČO: 03920585 (plátce DPH) DIČ: CZ03920585
Spisová značka: U 195 vedená u Městského soudu v Praze
Číslo účtu: 2200771028/2010, Fio banka, a. s., IČ 61858374, V Celnici 1028/10, 117 21 Praha 1

Kontaktujte nás: osveta@bezobalu.org