Kdo jsou Zerowasters?

Šíříme osvětu, inspirujeme, vzděláváme o předcházení vzniku odpadu a organizujeme kurzy, kde předáváme své znalosti a zkušenosti.

Žijeme vědomý a radostný život bez zbytečného odpadu.

Přidej se k nám.

Společně jsme Zerowasters.

Zerowasters

Co chceme?

Hory odpadu, klimatická krize nebo greenwashing. To nás fakt nebaví. Dává nám smysl zacházet se zdroji planety zodpovědně. Věříme, že ke změně musí přispět všichni. Vláda a korporace v té největší míře, my jednotlivci s možnostmi, které máme. Ukažme státu a korporacím, co opravdu chceme!

Zerowasters tým

Zerowasters

Jana Vaníčková
jana@zerowasters.cz
602 144 800

Jsem mám dvou dětí a nadšená filosofka. Vystudovala jsem biochemii a pohlížím na sebe jako na přírodovědkyni. V dnešní akademické vědě mi ale chybí vnímání přírody jako celku, její krásy a živoucích sil, které hýbou hmotou. Proto jsem se vydala cestou antroposofické farmacie, která mi to vše, co jsem hledala dovoluje propojit. Provázím skupinu zájemců o antroposofickou farmacii a jsem dálkovou studentkou oboru celostní botaniky při Goetheanu ve Švýcarsku. Dříve jsem pracovala na ekologických farmách, prodávala kosmetiku a přírodní doplňky, pracovala v laboratoři zpracovávající léčivé rostliny firmy Wala GmbH v Německu. V Zerowasters mám na starosti organizaci i vedení workshopů, přednášek i firemních eventů.

Zerowasters

Veronika Nováčková
veronika@zerowasters.cz
776 778 093

Jsem máma dvou dětí a žiju na venkově kousek za Prahou. Tak dlouho jsem hledala své místo na světě, až jsem našla. Smysluplnou práci, místo, kde je mi dobře, partu lidí, kteří vidí svět stejně. Jsem duší i tělem přírodní živel, prahnu po přírodě a jejích zdrojích, vidím sílu v jednoduchosti a spolupráci. Instinktivně jdu za tím, co mě naplňuje pocitem radosti. V Zerowasters jsem od toho, abych předávala znalosti a zkušenosti, které jsem nejen zero waste života nasbírala. Jsem zdrojem energie i pomocnou rukou. Jsem lídryně, která dává prostor všem v týmu a dokáže v nich povzbudit přesně to, co právě potřebují.

Zerowasters

Alžběta Maryšková alzbeta@zerowasters.cz

Jsem rozená organizátorka a produkční, mám ráda společnost, tanec, zpěv a životní styl zero waste. Baví mě předávat to, čemu sama věřím a co mi dává smysl. Jsem zvyklá pracovat na všem od začátku do konce. Zajímám se o zdravou a vyváženou výživu i o výrobu domácí kosmetiky. Mám ráda práci s dětmi, od dětských táborů jsem se posunula ke vzdělávání dětí na základních školách, kde jim předávám veledůležitou myšlenku, proč je potřeba předcházet tomu, aby vznikal další zbytečný odpad. V Zerowasters jsem hnací silou, která drží tým v neustálých obrátkách.

Zerowasters

Kateřina Janovská katerina@zerowasters.cz

Jsem žena činu, studovala jsem marketing a nová média, a své místo jsem našla v Zerowasters, protože jsem minimalistka každým coulem. K životu mi stačí pár krabic těch nejdůležitějších věcí a milující muž. Slow fashion, kvalitní káva, vegetariánské recepty, pečení kváskového chleba, to jsou důležitosti, na kterých ujíždím. Zajímá mě vizuální stránka věcí, mám smysl pro detail a prostřednictvím fotografií i slov hledám vhodnou formu pro vše, co se mi honí v hlavě. V Zerowasters mi patří pole sociálních sítí a komunikace.

Zerowasters

Zuzka Janglová zuzka@zerowasters.cz

Jsem máma tří dětí a žiju v Kolíně. Miluju severské země, cestování i losí psy. Pomalá domácnost, šití i zahradničení mi dělají radost. Chci žít tak, aby mi to dávalo smysl a tak spolupracuji se stejně naladěnými lidmi, kde vnímám společné hodnoty a myšlenky. Web Zerowasters se stal mým dalším dítětem. Starám se o něj jako o vlastní. Piplám ho od začátku a dbám na to, aby dostávalo tu správnou potravu, bylo dobře oblečené, a jako správná skautka ho zasvěcuji do všech tajů dobrého žití. Těším se, že z něj vyroste zdravá a inspirativní osobnost a získá si v životě srdce mnoha podobně smýšlejících přátel. Ráda přispívám články o udržitelné domácnosti či o tom, jak na zero waste dětskou výbavu.

Zerowasters

Přidej se do týmu Zerowasters zeptejse@zerowasters.cz

Je na čase opět povstat proti obalům a rozproudit debatu. Pomozte nám uspořádat Anticenu o nejbizarnější obal roku. Kampaň o zbytečném nadužívání obalů, která bude firmy motivovat k přijetí odpovědnosti za to, jak a do čeho balí své zboží. Pokud vás už nebaví rozbalovat obal v obalu, který je v dalším, menším obalu, připojte se k nám. Ať už máte zkušenosti s produkcí, PR, grafikou, tvorbou webů nebo máte jen pořádnou dávku nadšení a energie. Pomozte nám uskutečnit změnu, o které bude slyšet. Jdete do toho? Napište nám na zeptejse@zerowaters.cz.

Pomoz nám šířit osvětu na školách nebo se zapoj do osvětových kampaní.

Chci dostávat novinky ze světa zero waste!

Kontakty


Kontaktuj nás na e-mail: zeptejse@zerowasters.cz
Kontaktuj nás telefonicky: +420 776 778 093

Zerowasters, z.ú., zapsaný u Městského soudu v Praze v oddílu U, vložce 1165, Spisová značka U 1165.
Sídlem Jílovská 1151/43, Braník, 14200 Praha 4. Identifikační číslo: 19577281 (nejsme plátci DPH)
Bankovní účet u Fio banka, a.s.: 202308046/2010

Podpořte udržitelný svět!

Umožňujeme lidem trvalý, bezplatný a snadný přístup k informacím o zero waste. Děkujeme, že podporujete naši práci.