Zažij to OLD

Zažijte zero waste a udržitelnost na vlastní kůži. Připravili jsme pro vás pouť plnou obohacujících setkání, inspirativních ekologických projektů, zážitkových workshopů a zero waste akcí. Těšíme se na vás!

Nadcházející akce

Naše akce:

Workshop zero waste krok za krokem

Zero waste krok za krokem

Zero waste, to se snadno řekne, ale jak zařídit, aby se jednotlivé kroky staly samozřejmou součástí života? Jedině tak, že si naplánujete svou vlastní cestu. Váš jedinečný přístup, který vám dovolí vpustit do života radost a dobrý pocit z jednání, které směřuje k udržitelnosti.

Workshop zero waste a přírodní kosmetika.

Zero waste a kosmetika

Kosmetika je eko téma číslo 1. Každý máme jiný životní styl, jiná přání, jiné potřeby a proto si každý hledáme svou vlastní cestu. Jak to tedy udělat, abychom našli přesně tu kosmetiku, která vyhovuje nám a zároveň byla časově i finančně udržitelná?

Workshop zero waste s dětmi bez odpadu

Jak na zero waste život s dětmi

Dostát zero waste domácnosti s dětmi vyžaduje vyšší stupeň odhodlání, a tak se podíváme na to, kde odpadu obvykle vzniká nejvíce a kde ho naopak můžeme snadno eliminovat. S dětmi nejde řešit zero waste za běhu, je třeba být připraven včas, dozvíte se proto mnoho rad, tipů a vychytávek, které můžete s dětmi využít.

swap oděvů a květin - Bezobalu, Zerowasters

SWAP oděvů a květin

Přijďte vyměnit to, co už vám nesedí, ať už velikostí, nebo vzhledem. SWAP neboli výměna oblečení je skvělou praxí zero waste přístupu a to nejenom v šatníku. Vytřiďte bižuterii, šátky, doplňky a nebo sdílejte pokojovou květenu. Věci, které přinesete vystavíme a vy si zatím vyberete něco na oplátku.

Proběhlé diskuzní večery:

Fucked Up obaly diskuzní večer Zažij to

Fucked up: OBALY

Je to postavené na hlavu. Obaly začínají požírat nás i naše okolí. V čem jsou špatné, proč se jim vyhýbat a jsou vůbec nějak prospěšné? O tom debatovali prof. Ing. Vladimír Kočí, Ph.D. MBA. z ústavu Udržitelnosti a produktové ekologie, Andrea Brožová za iniciativu Zálohujme, Ing. Jiří Sedlák za spolek bezobalových obchodů.

Fucked Up zero waste debata

Fucked up: ZERO WASTE

Vytvářet nulový odpad! No není to na hlavu?! Je to vůbec možné? Vyslechli jsme úspěchy a fuck upy lidí, kteří se snaží koncept zero waste aplikovat v obcích, na festivalech nebo ve svém životě. Tentokrát debatovali Pavla Wernerová, finanční poradkyně a blogerka Za lepší život, Ing. Ivo Kropáček za projekt Zero waste obce z Hnutí duha a Viktorie Vítková za projekt Udržitelného odpadového hospodářství Open air festival z Cyrkl.

Fucked up greenwashing

Fucked up: GREENWASHING

Zelená je trend. Zero waste, udržitelnost, zdravé životní prostředí... Každá firma za něj dnes kope. Jak ale poznáme, jestli nás jen nelakují na zeleno? Co je klamavý marketing a co poslání firmy? O tom budou debatovaly ženy Míša Thomas z Butterflies & Hurricanes, Jana Bábiková z CIRA Advisory a Matyáš Rieger z katedry marketingové komunikace a public relations.

Workshop pro vás u vás:

Přejete si poznat zero waste u vás, s vašimi blízkými, kolegy, přáteli, ve vaší komunitě, ve vašem čase a na vaše téma? Připravíme vám povídání a workshop podle vašich představ. 

Mohlo by vás zaujmout:

 • zero waste a kosmetika
 • udržitelná a netoxická domácnost
 • zero waste s dětmi
 • přírodní drogerie
 • zero waste intimní pomůcky
 • zero waste a cestování
 • a další…

Mohli byste si vyrobit:

 • zubní pastu
 • balzám na rty
 • tělový balzám
 • peeling
 • prací prášek
 • a další, vše ze surovin rostlinného nebo nerostného původu bez látek pocházejících z ropy, obvykle bio certifikovaných a bez obalu

A nebo by to mělo být něco jiného? Ozvěte se.

Zapište si naše zero waste akce do kalendáře

Chcete vědět o nabídce všech našich akcí jako první? Zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru a už Vám nic neuteče.

Podpořme udržitelný svět

Umožňujeme lidem trvalý, bezplatný a snadný přístup k informacím o zero waste. Děkujeme, že podporujete naši práci.